Szkoła Podstawowa

Szkoła Podstawowa przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym i ze sprzężoną niepełnosprawnością.

Treści nauczania dla wszystkich etapów kształcenia ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym zostały ujęte w następujące obszary tematyczne:
− Ja.
− Ja i otoczenie.
− To, co mnie wspiera.
Taki podział treści nauczania został pomyślany jako otwarty zestaw sytuacji i ról społecznych, w których może znaleźć się uczeń. Zestaw ten może jest rozszerzany i modyfikowany na miarę potrzeb i możliwości rozwojowych naszych uczniów.
W szkole podstawowej wyodrębnia się:
1) zajęcia edukacyjne:
- funkcjonowanie osobiste i społeczne,
- zajęcia rozwijające komunikowanie się,
- zajęcia rozwijające kreatywność,
- wychowanie fizyczne,
- religia
2) zajęcia rewalidacyjne.

 

 

Lekcje z książką

Trudno jest mówić wprost o uczuciach i emocjach. Dziś na zajęciach z panią Wiesią pomogła nam w tym książka Leo Bormansa pt. „Szczęście. Opowiastki dla dzieci”. Opowiastka o ptakach pomogła nam zrozumieć, jak ważna jest współpraca i obecność bliskich wokół nas, a to pomaga nam być szczęśliwszymi ludźmi. Na koniec stworzyliśmy ilustrację do jej treści.

 

STEPAEROBIK

Step to najbardziej intensywna odmiana aerobiku. Step aerobik narodził się w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Jego prekursorką jest trenerka Gin Miller. Polega on na wchodzeniu na platformę i schodzeniu z niej w rozmaitych konfiguracjach – przypomina to wchodzenie po schodach. W naszej szkole mamy już doskonały sprzęt do takich ćwiczeń. Profesjonalne stepy pozwalają na bezpieczne zajęcia w pełnym zakresie step by step. Uczniowie wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację ruchową, uczą się rytmicznych ruchów. Step aerobik sprawia, że organizm staje się bardziej wytrzymały, następuje wyraźna poprawa kondycji fizycznej oraz samopoczucia. Czasami łączymy step z ćwiczeniami na deskorolce :)

 

Urodziny Kuby

Piętnaste urodziny Kuba świętował z przyjaciółmi w klasie. Był upieczony wspólnie torcik i serdeczne życzenia od wychowawcy i przyjaciół. W prezencie Kubuś otrzymał odjazdowe nakrycie głowy – brokatowy kapelusz!